DWIE KSIĄŻKI SPRZED PÓŁ WIEKU

„Przygody kropli wody” oraz „Chodzi mucha po globusie” Maria Trelikowska, Bohdan Butenko, wydawnictwo Muza, 24 strony, 24,5x22x0,8cm, twarda oprawa.

Kolejne dwie książki wydane przez Muzę przy współpracy z Muzeum Książki Dziecięcej. Jak się domyślacie w tej serii wznawiane są stare tytuły, które czytali nasi rodzice, a nawet nasi dziadkowie. Obie dzisiejsze propozycje ukazały się po raz pierwszy ponad pół wieku temu. Teraz można je znowu czytać w bardzo eleganckich wydaniach z okładkami z wybiórczym lakierem. Na ostatnich stronach można zobaczyć jakie inne książki z Muzeum Książki Dziecięcej zostały jeszcze wznowione.

PRZYGODY KROPLI WODY
Zaczynam od tego tytułu, bo chyba bardziej mi się spodobał. Jest to historia wody – kropla, ucieka z wiadra wody i podróżuje. Tylko że jej podróż nie jest geograficzna, a pokazuje obieg wody w przyrodzie. Więc możemy zobaczyć kroplę jako parę, opady, lód, Ale przy okazji dowiedzieć się, że brudną wodę trzeba przegotować, albo że woda płynąca strumieniem wpada do większej rzeki, itd.

Prosta zabawna historyjka. Tekst jest wierszowany i napisany odręcznym pismem. Ilustracje są bardzo zabawne i pomysłowe. Moim zdaniem widać, że ta książka jest stara. Ale to wielki plus. Teraz jednak inaczej wyglądają rysunki i tekst. Klarze przygody wody bardzo się podobają.

ksiazki_na_czacie_przygody_kropli_wody_2

ksiazki_na_czacie_przygody_kropli_wody_3

ksiazki_na_czacie_przygody_kropli_wody_4

ksiazki_na_czacie_przygody_kropli_wody_5

ksiazki_na_czacie_przygody_kropli_wody_6

CHODZI MUCHA PO SUFICIE
Tu też jest element edukacyjny, tylko wcześniej były przyrodniczy, a tu jest geograficzny, Mucha podróżuje po globusie, ale ten globus ma takie właściwości jak prawdziwe miejsca na którym przystaje, np. na biegunie północnym jest zimno, na pustyni sucho i upalnie. Tekst jest również wierszowany.

Polecam oba tytuły, zwłaszcza na prezenty.

ksiazki_na_czacie_chodzi_mucha_po_globusie_1

ksiazki_na_czacie_chodzi_mucha_po_globusie_2

ksiazki_na_czacie_chodzi_mucha_po_globusie_3

ksiazki_na_czacie_chodzi_mucha_po_globusie_4

ksiazki_na_czacie_chodzi_mucha_po_globusie_5

ksiazki_na_czacie_chodzi_mucha_po_globusie_6

4 komentarze do “DWIE KSIĄŻKI SPRZED PÓŁ WIEKU

  1. Wow…to moje dzieciństwo i wspaniała wspomnienia wracają… Obecnie jest wiele wspaniałych książek na rynku, ale i tak zawsze wracam do tych starych pozycji… sentyment. heh 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website