CO SIĘ KRYJE W JEDZENIU?

„Przekroje. Owoce i warzywa” Agnieszka Sowińska, Nasza Księgarnia, 24,5×32,5×0,9cm, twarda oprawa.

Owoce i warzywa są zdrowe i każdy to wie. Ale właściwie dlaczego? Co w nich jest takiego? O tym właśnie jest ta obrazkowa książka. Znajdziecie tu przekroje a na nich składniki znajdujące się w środku.

Książka zaczyna się od wierszyka i rozkładówki na której są narysowane i opisane wszystkie składniki jedzenia. Tyle, że są narysowane jako zabawne postacie. Znajdziemy tu witaminy, cukry, barwniki, związki, skrobię, itd. Wszystko co zjadamy z owocami i warzywami.

Kolejne rozkładówki to już konkretne przekroje śliwek, jabłka, gruszki, maliny, fasolki, itd. Są one przedstawione tak, jak przekroje domów, w których mieszkając całe rodziny składników, które zachowują się jak ludzie. Ilustracje są zabawne, wyraźne, w ładnych, wesołych kolorach.

Na końcu książki znajdziecie zadanie do wykonania.

Wyszukiwanie składników to bardzo fajna zabawa, choć trzeba wracać od obrazków do strony z opisami, bo trudno zapamiętać te wszystkie postacie. Ale to też jest dobre, bo można sobie doczytać jeszcze raz jaki składnik na co dobrze działa. Ja wiem, że muszę postarać się dostarczać więcej luteiny. Klarze najbardziej podoba się błonnik i białko roślinne.

Fajna i mądra książka dla dzieciaków.

ksiazki_na_czacie_przekroje_owoce_i_warzywa_2

ksiazki_na_czacie_przekroje_owoce_i_warzywa_3

ksiazki_na_czacie_przekroje_owoce_i_warzywa_4

ksiazki_na_czacie_przekroje_owoce_i_warzywa_5

ksiazki_na_czacie_przekroje_owoce_i_warzywa_6

ksiazki_na_czacie_przekroje_owoce_i_warzywa_7

ksiazki_na_czacie_przekroje_owoce_i_warzywa_8

ksiazki_na_czacie_przekroje_owoce_i_warzywa_9

Komentarz do “CO SIĘ KRYJE W JEDZENIU?

  1. Książka świetna. Przedstawione w sposób zabawny w niej informacje są bardzo Istotne dla naszego zdrowia, a dzieci jak wiemy nie bardzo przejmują się co jedzą i kiedy jedzą. Świetne ilustracje przyciągają uwagę dzieci, i łatwiej pochłaniają wiedzę. Super, każda mama powinna mieć tę książkę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website