POMELO ROBI COŚ SZOKUJĄCEGO!

„Pomelo wyrusza za mur ogrodu” Ramona Badescu, Benjamin Chaud, Wydawnictwo Zakamarki, 90 stron, 15x20x1,2cm, twarda oprawa.

Szok i niedowierzanie. Co wstąpiło w miniaturowego słonia? Dlaczego chce opuścić swój ukochany ogród? Co z jego przyjaciółmi? Z jego truskawkami? I najważniejsze – co z jego dmuchawcem?!

Seria o małym słoniu to jedna ze ścisłej czołówki ulubionych książek Klary. Co jakiś czas czyta wszystkie części na raz i chciałaby mieć nawet te dla maluchów. Pomelo to też jedna z książek, które najczęściej Kla zabiera do torby (format też jest ważny, bo większe książki jej się nie mieszczą).

W tej części Pomelo robi się trochę marudny i zaczyna się czepiać. Wszystko wydaje mu się bez sensu. Uważa też, że inni mieszkańcu ogrodu są dla niego niedobrzy, Choć oczywiście wszystko to dzieje się bardziej w jego głowie. Moim zdaniem Pomelo nudzi się i tak naprawdę szuka powodu, żeby porzucić ogród…

No i go porzuca. Nie jest to łatwe. Słoń się boi zostawienia tego co zna i odejścia do nowego miejsca. Jest mu ciężko, ale idzie dalej. Przed tym jak wyruszy w nieznane wspina się na mur i ostatni raz ogląda swój ogród z nowej perspektywy. Patrzy w drugą stronę, a tam… Nie będę spojlerował, ale rzeczywistość jaką znalazł Pomelo wyraźnie nosi ślady obecności człowieka i to niestety nie najlepsze.

Świetna powieść ilustrowana dla małych dzieci, ale też dla dzieci zaczynających czytać. Jest duża czcionka i mało tekst, więc Klara może sobie po kawałku czytać sama. No i temat bardzo ciekawy, też dla niej, bo niedługo kończy przedszkole i idzie do szkoły a zmiana ta bardzo ją nurtuje. Więc przy okazji może zobaczyć, że każdy trochę się boi zmian, a trochę nie może się ich doczekać.

Wydanie, ilustracje, kolory, format, zaokrąglone rogi – wszystko idealne, tak jak w poprzednich częściach serii.

ksiazki_na_czacie_pomelo_się_wyprowadza_1

ksiazki_na_czacie_pomelo_się_wyprowadza_3

ksiazki_na_czacie_pomelo_się_wyprowadza_4

ksiazki_na_czacie_pomelo_się_wyprowadza_5

ksiazki_na_czacie_pomelo_się_wyprowadza_6

ksiazki_na_czacie_pomelo_się_wyprowadza_7

ksiazki_na_czacie_pomelo_się_wyprowadza_8

ksiazki_na_czacie_pomelo_się_wyprowadza_9

ksiazki_na_czacie_pomelo_się_wyprowadza_10

ksiazki_na_czacie_pomelo_się_wyprowadza_11

ksiazki_na_czacie_pomelo_się_wyprowadza_12

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website