BESTSELLER WEDŁUG KLARY

„Las i jego zwykli-niezwykli mieszkańcy” Justyna Styszyńska, wydawnictwo Widnokrąg, 17,5x19x0,7cm, oprawa miękka ze skrzydełkami, KSIĄŻKA Z NAKLEJKAMI.

Klara lubi książki z naklejkami. Przerabia z koleżankami z przedszkola tony różnych projektowników Lego, Kraina Lodu, Pony itd.. Naklejki są teraz też walutą w przedszkolu i na różnych zajęciach. To znaczy dzieci za udział w zajęciach dostają naklejki. W grupie Klary mają kartki na których te naklejki zbierają. Klara oczywiście swoje kartki zaraz zarysowuje i musi zbierać od nowa.

Jak widać naklejki to dobry pomysł dla dzieci. Las to doskonały temat, przynajmniej u nas w domu, gdzie rodzice i dziadkowie uwielbiają las i uważają go za jedną z największych atrakcji. Więc bywamy w nim bardzo często. Ja też lubię las.

Ale sam temat i naklejki nie sprawiają, że książka jest hitem. A co sprawia? Świetny format. To że książka nie jest szyta, ani klejona, tylko na sprężynie (z przodu tego nie widać). Bardzo dobre ilustracje. Krótki, ale ciekawy tekst. I bardzo ładne naklejki zebrane na końcu książki.

Zasada działania jest prosta. Na początku mamy ilustrację lasu i jego mieszkańców. Potem rozkładówki na których jest jedno zwierze, pokazane, opisane, a obok są narysowane trzy główki, do których można dowolnie doklejać pozostałe elementy: uszy, oczy, nos. Można naklejać tak jak jest naprawdę, czyli części niedźwiedzia do głowy niedźwiedzia, albo dowolnie, czyli głowa sowy, ucho lisa, itd. Na końcu jest też pusty las, w którym można wkleić całe zwierzaki.

Klara uwielbia tę książeczkę, czy ten „leśny projektownik”. Oczywiście wcale nie chce wyklejać normalnych zwierzaków, tylko projektuje swoje i tak powstały „dziko skałek”, „leśny psiak”, „misio sowa”, czy „niso maluh” (pisownia oryginalna). Podobało jej się też to, że całe postacie zwierząt są różnej wielkości, więc odkryła, że może się bawić perspektywą i daleko przyklejała małe zwierzaki, a blisko duże.

Mnie najbardziej podobają się ilustracje, to że zwierzaki nie są kolorowe-rysunkowe, tylko brązowo-szaro-bure jak zwierzaki. No i temat, idea projektownika. Bardzo fajny, mam nadzieję, że będą kolejne części. Dzieciak może się czegoś dowiedzieć i sam zaangażować w zabawę lasem. A do tego książka jest bardzo ładna. Zdecydowanie jeden z typów na tegoroczny hit.

ksiazki_na_czacie_las_19

ksiazki_na_czacie_las_2

ksiazki_na_czacie_las_3

ksiazki_na_czacie_las_5

ksiazki_na_czacie_las_6

ksiazki_na_czacie_las_7

ksiazki_na_czacie_las_10

ksiazki_na_czacie_las_13

ksiazki_na_czacie_las_14

ksiazki_na_czacie_las_15

ksiazki_na_czacie_las_17

ksiazki_na_czacie_las_18

Komentarz do “BESTSELLER WEDŁUG KLARY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website