POZNAJ 12 MIESIĘCY – KARTONÓWKA

Jaki to miesiąc” Marcin Strzembosz, wydawnictwo Muchomor, 24 strony, 21x21x1,2cm, wszystkie strony kartonowe.

Nie będę się rozpisywał, bo jest to kartonówka bez treści, do wyszukiwania i poznawania miesięcy oraz pór roku. Jest w średnim formacie, więc wygodnie się ją trzyma (najczęściej kartonówki do wyszukiwania szczegółów są bardzo duże).

Każdy miesiąc to rozkładówka. Na każdym jest pokazane inne miejsce: ślizgawka, góry, rzeka, domki jednorodzinne, wieś itd. To co można znaleźć wspólnego na wszystkich ilustracjach to bohaterowie: Szkot MacBride, bliźniaki Stefan i Tymek, Józio, Hańcia i Kaktus, Przemądrzała Zuzia, kot i mysz, oraz nazwę miesiąca i jeszcze muchomora.

Moim zdaniem to naprawdę dobra, tematyczna kartonówka, która może bardzo pomóc nauczyć się miesięcy, bo przez szukanie na obrazkach szczegółów, a przy okazji dokładne oglądanie i opowiadanie co na nich jest, dzieciaki lepiej zapamiętają co się dzieje w przyrodzie po kolei. No i co się dzieje w każdym miesiącu.

Ilustracje są kolorowe, narysowane fajną, wesołą kreską. Jest na nich gęsto od ludzi i wydarzeń – wręcz panuje na nich tłok. Ale mimo to są sielankowe. I po pierwszym oglądaniu stwierdzam, że chyba żadna z tych wszystkich postaci nie ma komórki, za to wszyscy bardzo aktywnie spędzają czas. POLECAM.

ksiazki_na_czacie_jaki_to_miesiac_1

ksiazki_na_czacie_jaki_to_miesiac_3

ksiazki_na_czacie_jaki_to_miesiac_4

ksiazki_na_czacie_jaki_to_miesiac_5

ksiazki_na_czacie_jaki_to_miesiac_6

ksiazki_na_czacie_jaki_to_miesiac_7

ksiazki_na_czacie_jaki_to_miesiac_8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website