BIBLIA DLA NAJMŁODSZYCH – KARTONÓWKA

„Biblia dla dzieci w obrazkach” Elżbieta Kidacka, Nasza Księgarnia, 16 stron, 23x31x1,2cm, wszystkie strony kartonowe.

Ta książka naprawdę nadaje się dla maluchów. Myślę, że takich nawet od 2 lat. Zasada jest podobna do tradycyjnych wyszukiwanek, ale tematem są opowieści biblijne.

Bardzo mi się ten pomysł podoba. Opowieści biblijne są bardzo ciekawe, a do tego motywy biblijne są omawiane w przedszkolu, szkole zarówno podstawowej, jak i gimnazjum, i na pewno w liceum. W dodatku wielka część kultury odwołuje się do motywów z biblii: książki, filmy, obrazy, itd. Teraz te ciekawe historie mogą poznać nawet najmniejsze dzieci.

Każda opowieść to ilustracja na dwie strony, oraz bardzo krótki tekst. Dosłownie kilka zdań treści, takie wprowadzenie. Na koniec którego za każdym razem umieszczono zadanie co znaleźć na obrazku. Po takim wstępie można już przejść do oglądania obrazka i opowiadać co się na nim znajduje. Albo rozszerzyć opowieść o dalsze fakty, jeśli się ją dobrze zna.

Książka zaczyna się od stworzenia świata, potem jest Arka Noego, budowa Wierzy Babel, mądry Król Salomon, narodziny Jezusa, cud w Kanie Galilejskiej, rozmnożenie pokarmu i wjazd Jezusa do Jerozolimy.

Ilustracje są ciepłe i wesołe. Na jednych jest mniej szczegółów, na innych więcej. Książka może być równie dobrze dla starszych dzieci, nie tylko dla tych, które muszą mieć kartonówki. Dla Klary, która ma 6 lat, też okazała się ciekawa, bo Kla chętnie rozmawia na temat oglądanych opowieści.

ksiazki_na_czacie_biblia_dla_dzieci_2

ksiazki_na_czacie_biblia_dla_dzieci_3

ksiazki_na_czacie_biblia_dla_dzieci_4

ksiazki_na_czacie_biblia_dla_dzieci_5

ksiazki_na_czacie_biblia_dla_dzieci_6

ksiazki_na_czacie_biblia_dla_dzieci_7

ksiazki_na_czacie_biblia_dla_dzieci_8

Komentarz do “BIBLIA DLA NAJMŁODSZYCH – KARTONÓWKA

  1. Piękne ilustracje. Bardzo dobrze, że dba się o edukację religijną najmłodszych. Fajnie, jak nauka religii nie jest od najmłodszych lat „śmertelnie” poważna. Wtedy trafia do dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website