KURS FOTOGRAFII DLA DZIECI. ŚWIETNY!

„Foto elementarz dla małych i dużych” Wojciech Walczuk, Mamago, 19x23x0,8cm, 123 strony, oprawa miękka.

Przede wszystkim jest to poradnik napisany bardzo, bardzo przystępnie. I dlatego można go polecić od 9 lat. Jest przystępny nie tylko jeśli chodzi o język, ale też o grafikę. Naprawdę dobrze się go czyta i widać, że autor wie jak mówić do początkujących dzieciaków.

Jest to poradnik, czy spisany kurs dla początkujących fotografów, lub takich, którzy robią już zdjęcia, ale intuicyjnie i chcą uporządkować swoje doświadczenia i poznać trochę zasad i sztuczek pozwalających robić lesze zdjęcia. Książkę napisał fotograf, dziennikarz i reporter, Wojciech Walczuk, więc wiadomo, że zna się na tym co opisuje.

Ja już wiele razy pisałem, że nie umiem robić zdjęć, bo jakoś nigdy się tym nie zainteresowałem. Tyle co robię foty książek. Myślę jednak, że w naszej kulturze obrazkowej umiejętność zapisu rzeczywistości na zdjęciu czy filmie jest coraz ważniejsza, więc postaram się w końcu przyłożyć i trochę potrenować. Zresztą po tym poradniku, naprawdę ma się ochotę porobić trochę zdjęć.

Co znajdziemy w treści? Najpierw jest kilka słów do rodziców, między innymi żeby nie kupować drogiego sprzętu dzieciom. Potem jest wstęp dla dzieci i rozdziały a w nich tematy: światło w fotografii, kilka słów o historii, jakie możliwości mają aparaty, patrzenie kadrem fotograficznym, kompozycja, krajobrazy, przyroda, ludzie, wnętrza, zabawy fotograficzne, przechowywanie zdjęć, zakończenie i ciekawy słowniczek.

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem tego poradnika. Naprawdę jest napisany i przygotowany dla dzieci. Nie ma natłoku informacji, ramek, dodatków. Jest prosty tekst, duża czcionka i bardzo dużo światła na stronach, co pomaga się skoncentrować i nie ma się wrażenia, że czyta się jakiś podręcznik. Nie wiem jak u mnie będzie z fotografowaniem, ale na pewno rodzice będą czytać poradnik z Klarą, bo ona chociaż jest mała bardzo lubi robić zdjęcia (robiła już jak jeszcze nie chodziła do przedszkola).

Polecam uwadze, świetna pomoc a dodatkowo doskonała zabawa na zbliżające się lato i wakacje.

ksiazki_na_czacie_foto_elementarz_2

ksiazki_na_czacie_foto_elementarz_3

ksiazki_na_czacie_foto_elementarz_3

ksiazki_na_czacie_foto_elementarz_4

ksiazki_na_czacie_foto_elementarz_5

ksiazki_na_czacie_foto_elementarz_6

ksiazki_na_czacie_foto_elementarz_7

ksiazki_na_czacie_foto_elementarz_8

ksiazki_na_czacie_foto_elementarz_9

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website