BAŚKA, PIŁKA NOŻNA I INNE OPOWIEŚCI

Klara zawsze lubiła serię o Basi. Ma chyba większość książek o jej przygodach, każda była czytana kilka razy. Ale niedawno Klara wyciągnęła całą serię i Tata musiał jej wszystko przeczytać od nowa. Może teraz, jak jest starsza bo ma już 6 lat, więcej rozumie ze zdarzeń, które spotykają Baśkę? Nie wiem, ale baśkomania trwa, więc dobrze, że Klara dostałą nową część „Basia i piłka nożna” oraz zbiór „Wielka księga przygód Basi 3”.

„BASIA I PIŁKA NOŻNA” Zofia Stanecka, Marianna Oklejak, 23 strony, 21,5×25,5×0,7cm, wydawnictwo Egmont, twarda oprawa.
Basia ma tatę i brata zafascynowanych piłką nożną. Razem oglądają mecze, dyskutują. Basia bardzo to lubi, bo podczas takiego wspólnego oglądania dobrze jej się zasypia. Jej brat Janek nie tylko ogląda mecze, ale też chodzi na treningi i zbiera karty z piłkarzami do specjalnego albumu. Basia ma tylko dwie karty, więc chce obejrzeć karty Janka. Jedną nieopatrznie wkłada do kieszeni i o niej zapomina. Kiedy Janek to odkrywa, oskarża kolegów o to, że ktoś ukradł mu najlepszą kartę. Basia jest przerażona… Co dalej, musicie przeczytać sami.

ksiazki_na_czacie_basia_i_pilka_nożna_2

ksiazki_na_czacie_basia_i_pilka_nożna_3

ksiazki_na_czacie_basia_i_pilka_nożna_4

ksiazki_na_czacie_basia_i_pilka_nożna_5

ksiazki_na_czacie_basia_i_pilka_nożna_6

ksiazki_na_czacie_basia_i_pilka_nożna_7

„WIELKA KSIĘGA PRZYGÓD BASI 3” Zofia Stanecka, Marianna Oklejak, wydawnictwo Egmont, 17×21,5×1,8cm, 175 stron, oprawa półtwarda.
Zebrane części Baśki, to bardzo dobry pomysł. Książka ta jest nieduża i lekka, a znajduje się w niej aż siedem części Basi! To bardzo wygodne rozwiązanie na przykład w podróż, czy na podwórko. Części zebrane w trzeciej księdze to: „Basia i pieniądze”, „Basia i słodycze”, „Basia i dentysta”, „Basia i Dziadkowie”, „Basia i telewizor”, „Basia i telefon”, „Basia i moda”.
Myślę, że „Wielkie księgi przygód” to też dobre rozwiązanie dla dzieci, które zaczęły same czytać i potrzebują już trochę więcej treści w jednej książce.

ksiazki_na_czacie_wielka_księga_przygód_basi_1

ksiazki_na_czacie_wielka_księga_przygód_basi_2

ksiazki_na_czacie_wielka_księga_przygód_basi_3

ksiazki_na_czacie_wielka_księga_przygód_basi_4

ksiazki_na_czacie_wielka_księga_przygód_basi_6

ksiazki_na_czacie_wielka_księga_przygód_basi_7

ksiazki_na_czacie_wielka_księga_przygód_basi_8

ksiazki_na_czacie_wielka_księga_przygód_basi_10

2 komentarze do “BAŚKA, PIŁKA NOŻNA I INNE OPOWIEŚCI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website