PIERWSZY DZIEŃ W PRZEDSZKOLU

„Nowa w przedszkolu” Katarzyna Pruchnicka, Dorota Szoblik, wydawnictwo Muza, 21,5×21,x0,9cm, 22 strony, twarda oprawa.

Nieduża, kolorowa książeczka z serii „Poczytajki, pomagajki” o ciemnoskórej dziewczynce Zuri, która pierwszy raz idzie do przedszkola. Żeby poczuć się pewniej zabiera ze sobą swoją ukochaną zabawkę, drewnianą żyrafę.

Początkowo wszystko jest dobrze, ale wystarcza, żeby jeden chłopiec wyśmiał Zuri i jej afrykańskie pochodzenie i inne dzieciaki zaczynają się od niej odsuwać. Zuri pierwszy dzień spędza samotnie, bardzo smutna i kiedy przychodzi mama mówi, że więcej do przedszkola nie pójdzie. Jednak pani przedszkolanka z mamą układają bardzo ciekawy plan na następny dzień – organizują dzień afrykański. Czy to pomoże Zurii znaleźć przyjaciół?

Bardzo dziwnie mówi (bo mówi) drewniana żyrafa dziewczynki, np. „Tego się właśnie obawiałom. Gdybym tylko mogło ruszyć moją drewnianą nóżką, to kopnąłobym tego paskudnego Kubę w kostkę!”.

Książka moim zdaniem mówi o tym, że kiedy jesteś inny to nie musi być wadą, ale zaletą. I o tym, że czasem sukces przychodzi wtedy, kiedy nawet nie podejrzewasz, że tak może się stać.

W serii ukazały się jeszcze tytuły: „Arcybolek”, „Sama”, „Chorowitek”, „Dokuczalska”, „Nieśmiałek”.

ksiazki_na_czacie_nowa_w_przedszkolu_2

ksiazki_na_czacie_nowa_w_przedszkolu_3

ksiazki_na_czacie_nowa_w_przedszkolu_4

ksiazki_na_czacie_nowa_w_przedszkolu_5

ksiazki_na_czacie_nowa_w_przedszkolu_6

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website