BOHATER WIĘKSZY OD KSIĄŻKI

„Ernest” Catherine Rayner, wydanwictwo Eneduerabe, 20 stron, i jedna duża wklejka, 25,5×25,5×0,7cm, twarda oprawa.

Świetny pomysł! Oto Ernest, słusznych rozmiarów łoś, który za nic nie może zmieścić się do książki, a bardzo chce. Usiłuje wcisnąć się i przodem i tyłem, i porożem i nogami – nic z tego książka jest zbyt mała.

Na szczęście Ernest nie jest sam z tym problemem. Pomaga mu mała przyjaciółka. Po nieudanych próbach postanawiają inaczej rozwiązać problem. Przynoszą taśmę, kartki i sami konstruują wielką stronę dodaną na końcu książki. Tam właśnie możecie w końcu zobaczyć łosia Ernesta w całości.

Strona jest świetnie zrobiona, bo ma krzywe krawędzie, co od razu kojarzy się z tym, że ktoś je pieczołowicie wycinał małymi nożyczkami.

Pomysł świetny. Ilustracje też. I czcionki. Tło w postaci papieru milimetrowego też bardzo pasuje do tematu. Naprawdę fajna książka. Dla Klary końcówka była dużym zaskoczeniem, które ją ubawiło.

Czytania jest niewiele, dlatego polecam od lat 3+. Klara zaczyna czytać sama, więc mimo że ma sześć lat, to książka też jest dla niej, bo mogła sama sobie większość przeczytać.

Fajna. Sam się uśmiechnąłem na końcu. Polecam.

ksiazki_na_czacie_ernest_2

ksiazki_na_czacie_ernest_4

ksiazki_na_czacie_ernest_5

ksiazki_na_czacie_ernest_6

ksiazki_na_czacie_ernest_7

ksiazki_na_czacie_ernest_8

ksiazki_na_czacie_ernest_3

Komentarz do “BOHATER WIĘKSZY OD KSIĄŻKI

  1. Bardzo ciekawa twórczość, nie powiem. Rysunki bardzo unikalne, ale czy spojrzy na to dorosły, czy maluch będzie wiedziało o co chodzi 🙂 Ilustracje genialnie mi się podobają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website