WITAJCIE W GŁAZOPOLIS

„Świat Dinozaurów. 1001 elementów do znalezienia, książka hiszpańska, Wydawnictwo Rea, 30 stron, 20x27x0,7cm, twarda oprawa.

To wyszukiwanka, którą dałem ostatnio Klarze, bo bardzo interesuje ją temat dinozaurów. Nie wiem czy książka może być też dla chłopaków, bo ma chropowatą okładkę z brokatem (próbowałem pokazać na zdjęciu), ale Klarze bardzo się podoba i już dwa razy zabrała ją do przedszkola.

Książka jest zabawna, a jest o tym, co by było gdyby ludzie i dinozaury żyły w tym samym czasie i ze zdobyczami cywilizacji. Trochę jak w serialu „Jaskiniowcy”. To, że jest fikcja literacka i ludzie nie żyli w tym samym czasie co dinozaury jest wyjaśnione już na początku książki.

Każda rozkładówka ma inny tytuł, np. „Zapraszamy na głazoimprezę”, „Dzień w głazoparku rozrywki”, itd. Obok ilustracji jest pasek a na nim mini rysunki i dopisek ile czego trzeba odnaleźć na dużej ilustracji. Można więc wyszukiwać, można liczyć, ale można też tylko oglądać i opowiadać co się dzieje.

Ilustracje są kolorowe, zabawne, proste, ale ładne. Jest sporo śmiesznych szczegółów, które Klara znajdowała.

Na końcu książki są zadania do wykonania. U Klary już zrobione, ale zdjęcia robiłem jeszcze przed tym jak dostała książkę. W tej serii są też wyszukiwanki o piratach, księżniczkach i wróżkach. Moim zdaniem mają dobrą cenę, bo na okładce jest 19,90. Polecam, przyjemna zabawa dla maluchów.

ksiazki_na_czacie_swiat_dinozaurow_1

ksiazki_na_czacie_swiat_dinozaurow_3

ksiazki_na_czacie_swiat_dinozaurow_4

ksiazki_na_czacie_swiat_dinozaurow_5

ksiazki_na_czacie_swiat_dinozaurow_6

ksiazki_na_czacie_swiat_dinozaurow_7

ksiazki_na_czacie_swiat_dinozaurow_8

ksiazki_na_czacie_swiat_dinozaurow_9

ksiazki_na_czacie_swiat_dinozaurow_10

ksiazki_na_czacie_swiat_dinozaurow_11

 

2 komentarze do “WITAJCIE W GŁAZOPOLIS

  1. Świetna i kolorowa książeczka do czytania, po twojej recenzji muszę sprawić i swojemu dziecku tą pozycję bo także interesuje się zwierzakami i dinozaurami 🙂 Dzięki za nakierowanie na dobrą pozycję

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website