SZKOŁA DLA MŁODYCH PADAWANÓW

„Akademia Jedi” Jeffrey Brown, wydawnictwo Ameet, 14x20x1,1 cm, 160 stron, miękka okładka.

„Koszmarny Karolek” z motywami z Gwiezdnych Wojen? Czemu nie? Mógłbym udawać, że to książka dla młodszych dzieciaków, ale sam z przyjemnością ją przeczytałem i chętnie przeczytam drugi tom. Autorem jest ten sam pisarz-ilustrator od – dla mnie hitowego – „Darth’a Vadera i syna”.

To kolejna książka, z której recenzją spóźniam się już kilka tygodni, mimo że przeczytałem ją od razu po wzięciu do ręki. Bardzo mi się spodobała. Musze przyznać, że w ogóle w tym roku odkryłem wydawnictwo Ameet, które świetnie wpisuje się w mój gust seriami ze Star Wards i Lego. Nie chodzi o to, że wykorzystują te popularne wątki, tylko, że wykorzystują je naprawdę dobrze. Niedawno polecałem Wam „Darth Vader i syn” i oczywiście genialne książki o lego – zresztą obie te pozycje wejdą do mojego tegorocznego TOP KSIĄŻEK.

Do „Koszmarnego Karolka” czy innych książek tego typu nawiązuje forma „Akademii Jedi”. Są tu pomieszane różne rodzaje – jest komiks, pamiętnik, są notatki, są ogłoszenia, dopiski na marginesach, arkusze ocen. Do tego proste, ale dowcipne, czarno-białe ilustracje. Książka jest przez to niezwykle dynamiczna, zabawna i bardzo szybko się czyta. Na pewno spodoba się nawet tym wielbicielom Star Wars, którzy czytać wcale nie lubią.

Historia opowiada o Roanie Novahezie, który marzy o tym aby zostać pilotem. Niestety nie udaje mu się dostać do odpowiedniej szkoły. Zamiast tego pewien zielony gostek zaprasza go do Akademii Jedi. Roan decyduje się choć nie jest specjalnie szczęśliwy, ale koniecznie chce odlecieć ze swojej planety. Tak zaczyna się pierwszy rok jego nauki. Okazuje się, że łatwo nie jest. Jest trochę ciekawostek, w końcu to Akademia Jedi! Ale jest też trochę zwykłych kłopotów, które pojawiają się, kiedy idziesz do nowej szkoły.

Świetna książka. Nie mam nic do dodania, oprócz polecam.

ksiazki_na_czacie_akademia_jedi_2

ksiazki_na_czacie_akademia_jedi_3

ksiazki_na_czacie_akademia_jedi_4

ksiazki_na_czacie_akademia_jedi_5

ksiazki_na_czacie_akademia_jedi_6

ksiazki_na_czacie_akademia_jedi_7

ksiazki_na_czacie_akademia_jedi_8

ksiazki_na_czacie_akademia_jedi_9

4 komentarze do “SZKOŁA DLA MŁODYCH PADAWANÓW

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website