BARDZO UDANA KOSMICZNA PODRÓŻ

„Profesor Astrokot odkrywa kosmos” Dominic Walliman, Ben Newman, stron 66, 30x30x1,3 wydawnictwo Entliczek, twarda oprawa.

Tak, to już pewne – ta książka znajdzie się w moim corocznym TOP najlepszych książek. Jest w niej bardzo dużo informacji o kosmosie, a są one podane prosto, zrozumiale i ciekawie. Plusem są też ilustracje.

Bohaterem książki jest profesor Astrokot, ale nie jest to opowieść o jego przygodach w kosmosie. Tylko raczej opowieścią popularnonaukową o wszechświecie. Kot czasem mówi jakieś ciekawostki, które są zapisane w dymkach, może się więc wydawać, że jest to opowieść o nim. Ale główną treścią książki jest wiedza.

Po co więc postać profesora? Moim zdaniem pomaga się skoncentrować młodszym dzieciakom. Klarę na przykład nie wszystkie informacje interesowały, przy niektórych opowiadała sobie własną historyjkę co słychać u kota, jak się przyjaźni z planetami, gdzie się wybiera itd. A potem znowu słuchała z uwagą.

Wydaje się, że tekstu jest niewiele, ale jak się zaczyna czytać to naprawdę jest tego sporo. Ja na przykład kilka rzeczy w końcu ogarnąłem (mam nadzieję, że na zawsze). Bardzo pomocne są przy tym rysunki. Zabawne, ale nie przesadzone,

Bardzo elegancka jest okładka z fakturą udającą materiał i lakierowanymi elementami. Świetne, czytelne, ale jednocześnie pomysłowe ilustracje. I co najważniejsze w przypadku tej książki dobry format. Duży, pozwalający pokazać chociaż w przybliżeniu ogrom wszechświata, ale jednocześnie wygodny do trzymania w rękach.

W dodatku książka zaczyna się od stron z miejscem „Ta książka należy do” co zawsze mi się bardzo podobało. Ja akurat takich miejsc nie wypełniam, ale na pewno dużo osób się podpisuje, więc fajnie.

ksiazki_na_czacie_astrokot_2

ksiazki_na_czacie_astrokot_4

ksiazki_na_czacie_astrokot_5

ksiazki_na_czacie_astrokot_6

ksiazki_na_czacie_astrokot_7

ksiazki_na_czacie_astrokot_8

ksiazki_na_czacie_astrokot_9

ksiazki_na_czacie_astrokot_10

ksiazki_na_czacie_astrokot_11

ksiazki_na_czacie_astrokot_3

2 komentarze do “BARDZO UDANA KOSMICZNA PODRÓŻ

  1. Super jest ta Twoja recenzja, dużo się w niej dowiedziałam o książce, która interesuje mnie od dawna i teraz interesuje jeszcze bardziej. No i te wyraźne zdjęcia ilustracji – bardzo lubię Twój blog. A książkę chcę, chcę, chcę! 🙂 Pozdrawiam

  2. Zgadzam się z poprzednim komentarzem. Bardzo fajny jest ten blog, bo recenzje nie analizują książek, tylko je pokazują, co jest korzystne, bo faktycznie można sprawdzić bez wizyty w księgarni czy kupić książkę przez internet. A książka bardzo atrakcyjna!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website