CO MAJĄ WIERSZE DO UPRAWIANIA SPORTU?

„Sportowa rodzinka” Maciej Musielak, ilustracje TOMASZ SAMOJLIK, Wydawnictwa Sportowe i Naukowe, stron 36, 20,5×20,5×0,6cm, twarda oprawda.

To książka dla małych dzieci, w której są wierszowane opowieści o różnych aktywnościach sportowych. Ale też ogólnie o zdrowiu i tym dlaczego w ogóle warto uprawiać sporty i do tego co jeść. Specjalnie nie piszę, że to są wiersze, bo raczej są to dosć długie i treściwe rymowane opowiadania o różnych dyscyplinach.

Dzieci dowiedzą się na czym dany spory polega, co jest przy nim przydatne, itd. Autor opisuje grę w piłkę, rower, rolki, bieganie, ale też triathlon, narty, biwakowanie i chodzenie po górach.

Książka zainteresowała mnie ze względu na ilustracje, która zrobił mój ulubiony polski twórca komiksów dla dzieci Tomasz Samojlik. Można rozpoznać, że to on rysował. Jest kolorowo i wesoło, wszyscy są zadowoleni zgodnie z ideą książki – promocją sportowego spędzania czasu.

Klarze książka się podoba, jest wesoła i dobra dla jej wieku (lat 5,5). Ja uważam, że pisanie o sporcie dla dzieci, że jest fajny i jest wiele dyscyplin, więc każdy znajdzie coś dla siebie – jest ważne. A jednocześnie „Sportowa rodzinka” nie jest tylko promocyjną publikacją, ale przede wszystkim wesołą książką.

Jeśli jeszcze jej nie znacie, to polecam.

ksiazki_na_czacie_sportowa_rodzinka_2

ksiazki_na_czacie_sportowa_Rodzinka_3

ksiazki_na_czacie_sportowa_rodzinka_4

ksiazki_na_czacie_sportowa_rodzinka_5

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website