TAK BY WYGLĄDAŁA KLARA 100 LAT TEMU

„Dawniej i dziś. Jak żyły dzieci przed stu laty, a jak żyją dziś” seria Mądra Mysz, kolekcja „Cała Polska czyta dzieciom”, Christa Holtei – Astrid Vohwinkel, wydawnictwo Media Rodzina, 19x19x0,5, 22 rozkładane strony, stron, miękka oprawa.

Mała, bardzo fajna książką z rozkładanymi stronami, w dobrej cenie 7,90 zł. Autorzy chyba stworzyli ją po tym jak ich dzieci pytały „a jak było kiedy byłeś mały?”.

W książce po lewej stronie pokazane jest życie dzieci sprzed około 100 lat, a po prawej współcześnie. Każda kartka to nowy temat: dom, pokój, szkoła, ubieranie, spędzanie czasu wolnego, ulica, itd. Naprawdę bardzo ciekawie wszystko jest pokazane na rozkładanych kartkach.

Klarę książka zafascynowała. Zadawała dużo dodatkowych pytań. Uznała, że ogólnie było trochę nudno, ale znacznie bardziej elegancko i chciałaby, żeby teraz było tak elegancko. Zwłaszcza spodobał jej się stół podczas śniadania, teraz chce żeby u nas też tak było. No i po przeczytaniu książki pierwszy raz założyła swoje marynarskie ubranko, które teraz uwielbia i nosi na co dzień.

Książka świetnie pokazuje różnice w życiu dzieci i w stosunkach rodzinnych, jest niewielka, ale ma dużo treści i fajne rysunki, które doskonale wszystko tłumaczą.

ksiazki_na_czacie_dawniej_i_dzis_1

ksiazki_na_czacie_dawniej_i_dzis_2

ksiazki_na_czacie_dawniej_i_dzis_3

ksiazki_na_czacie_dawniej_i_dzis_4

ksiazki_na_czacie_dawniej_i_dzis_5

ksiazki_na_czacie_dawniej_i_dzis_6

ksiazki_na_czacie_dawniej_i_dzis_7

ksiazki_na_czacie_dawniej_i_dzis_9

ksiazki_na_czacie_dawniej_i_dzis_10

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website