METRYKA NOCNIKA – OD SKORUPY KOKOSA DO SIKANIA W KOSMOSIE

Metryka nocnika – Iwona Wierzba, ilustracje Martyna Sztyma, wydawnictwo Albus, stron 94, 18x25x1,5cm, oprawa twarda z niespodzianką – papierową okładką, która jest grą planszową!

Napisze to od razu – książka jest genialna. Pięknie wydana, ciekawa, na niebanalny temat i z grą planszową. Mega ubawiło mnie podzielenie historii nocnika na okresy historyczne jak na języku polskim na przykład: Starożytność, Średniowiecze, Nowożytność. W ogóle całość jest napisana lekko, zabawnie, ale bardzo informacyjnie co jest ważne.

Zacznijmy od wydania. Jest bardzo staranne, na świetnym papierze. Ilustracje są fajne i doskonale pasują. Są kolorowe, ale bez przesady, wesołe, ale nie karykaturalne. Tak, że można na nich rozpoznać postacie historyczne, czy charakterystyczne stroje, budynki, itd. Naprawdę szata graficzna to duży plus tego wydania.

Książka ma dodatkową okładkę z grubego, lakierowanego papieru, która po zdjęciu, na wewnętrznej stronie jest planszówką, a „otwiera się” jak podwójne drzwi do damskiej i męskiej toalety. Gra zaczyna się w starożytności „W poszukiwaniu toalety zabłądziłeś w labiryncie i spotkałeś Minotaura, cofnij się na start”, aż do „2010 – odbyła się premiera pierwszego iPada firmy Apple”. Więc grając można sobie utrwalić wiedzę historyczną.

Jeśli chodzi o treść, to jest to takie opracowanie prawie że naukowe – oczywiście na poziomie książki dla dzieci – że nie dałbym rady opisać nawet połowy tego, co znajdziecie. Jest i bardzo szerokie słownictwo, i ciekawostka goniąca ciekawostkę i fajnie przygotowany rys historyczny, i trochę żartów.

Tak, przyznaję, jestem tą książką zachwycony. Świetne źródło wiedzy o czymś, co wszystkich nas dotyczy od wieków. Wiedzy nietypowej, bo nie znajdziecie jej w podręcznikach szkolnych, bajkach, programach dla dzieci – właściwie nie znajdziecie jej nigdzie poza tytułem Metryka nocnika.

Książka jest dla wszystkich – dzieci i dorosłych, nikt nie będzie się nudził. No i jest doskonałym prezentem na 19 listopada czyli Światowy Dzień Toalet 😉 Polecam.

PS. Jeżeli interesują Was tematy łazienkowe, to polecam też bardzo dobrą książkę „Pytania łazienkowe” – KLIK KLIK KLIK

ksiazki_na_czacie_metryka_nocnika_2

ksiazki_na_czacie_metryka_nocnika_3

ksiazki_na_czacie_metryka_nocnika_4

ksiazki_na_czacie_metryka_nocnika_5

ksiazki_na_czacie_metryka_nocnika_6

ksiazki_na_czacie_metryka_nocnika_7

ksiazki_na_czacie_metryka_nocnika_8ksiazki_na_czacie_metryka_nocnika_9

ksiazki_na_czacie_metryka_nocnika_10

ksiazki_na_czacie_metryka_nocnika_11

 

[buybox-widget category=”book” ean=”9788389284815″]

Komentarz do “METRYKA NOCNIKA – OD SKORUPY KOKOSA DO SIKANIA W KOSMOSIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website