KIM CHCESZ ZOSTAĆ W PRZYSZŁOŚCI

„Zawodowcy” Paweł Bręsewicz, ilustracje Jona Jung, wydawnictwo Literatura, stron 82, 17,5×22,5×0,8cm, twarda oprawa.

Nie za bardzo lubię to pytanie. Miałem już kilka pomysłów, ale to się zmienia. Może nie tak często jak u Klary, ale zmienia się. Na przykład z powodu bloga dużo osób mówi, że zostanę „krytykiem książkowym”. Raczej nie znam nikogo, kto planowałby zostać krytykiem jako nastolatek. Ja też tego nie planuję, zwyczajnie lubię książki.

Wracając do „Zawodowców” to bardzo wesoła książka. Autor jest naprawdę pomysłowy (to on napisał „A niech to czykolada” i „Jak zakochałem Kaśkę Skowron”, które Wam bardzo polecam). Znajdziecie tu 12 osób reprezentujących różne zawody. Ale nie jakieś wymyślne, tylko tradycyjne i dobrze znane, jak piekarz, kucharz, nauczycielka, lekarka (może strongman trochę nie pasuje, nazwałbym go jednak siłacz). Ale tym właśnie ludziom mającym tradycyjne zawody, przytrafiają się bardzo nietypowe sytuacje. Nienormalne wręcz. Na przykład przygoda informatyczki Irenki, która lubiła chodzić na basen. Niestety jej komputer nie chciał się z nią rozstawać i też chciał iść na basen, ale nie miał kąpielówek… Możecie się domyślić jak to się skończyło.

Książka ma pasujące, kolorowe, ładne ilustracje. Jest starannie wydana i nadaje się tak samo dla dziewczyny i chłopaka. I ważne, że podoba się rodzicom, bo oni muszą czytać dzieciom (u nas książka się podobała i Tacie i Mamie).
Muszę przyznać, że książka ma same plusy. Polecam od wieku 5+

zawodowcy_3

zawodowcy_2

zawodowyc_1

zawodowcy_4

 

Komentarz do “KIM CHCESZ ZOSTAĆ W PRZYSZŁOŚCI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Website