JEŚLI CHCESZ ZOBACZYĆ MYSI CYRK

„Mysi domek. Sam i Julia w cyrku” Karina Schaapman, wydawnictwo Media Rodzina, 65 stron, 27×30,5x1cm, w tym dwie rozkładane, twarda oprawa.

To już trzecia część cyklu, o dwóch poprzednich pisałem jeszcze na starym blogu TUTAJ.

Tym razem przygoda ma miejsce w cyrku. Jest to część w której Julia razem z mamą wyruszają w trasę z cyrkiem, a Sam zostaje w domu. Przyjaciele zostają więc rozdzieleni, ale wszystko sobie opowiadają, jednak nie telefonicznie, a przez listy. Życie Julii jest ciekawe, ponieważ pomaga w pracy cyrkowcom, zarówno w sprzedaży biletów i pracy przy namiocie cyrkowym, ale też w sztuczkach. I uczy się tańczyć na linie. W tym czasie Sam musi pomagać w domu.

Dla Klary ta część, tak jak poprzednie, jest książką obrazkową. To znaczy, że mało interesują ją treść książki, za to woli sama oglądać ilustracje, co do każdego szczegółu i zgadywać co się na nich dzieje. Bardzo ją to fascynuje.

Z informacji od autorki dowiecie się, że na potrzeby książki zbudowała mysi domek, który ma trzy metry wysokości, ponad 100 pokoi, przejść i podwórek! Do kolejnych części powstał też teatr, cyrk i szpital. A w książkach są wykorzystane wątki autobiograficzne.

Na przykład kiedy Karina Schaapman miała dziewięć lat jej mama i dyrektor cyrku zakochali się i w ten sposób mała Karina wyruszyła w trasę razem z cyrkiem. Miała tam codzienne obowiązki i uczyła się tańca na linie. Stąd wziął się temat trzeciego tomu „Mysiego domku”.

Klara niestety nie ma maskotek z książki, ale przy czytaniu o Samie i Julii, towarzyszyła jej inna mysz-zabawka (to jest akurat starszy brat), która całkiem pasuje do książki.

Poza tym z książką Klara dostała piękny, ogromny plakat, który czeka teraz na swoje miejsce. Taki plakat to fajny pomysł, bo może ozdobić pokój i można dokładnie się wszystkiemu przyjrzeć. Książka jest duża, wspaniale wydana, a ilustracje są naprawdę imponujące i można je bardzo długo oglądać.

ksiazki_na_czacie_mysi_domek_w_cyrku_1

ksiazki_na_czacie_mysi_domek_w_cyrku_12

ksiazki_na_czacie_mysi_domek_w_cyrku_2

ksiazki_na_czacie_mysi_domek_w_cyrku_3

ksiazki_na_czacie_mysi_domek_w_cyrku_5

ksiazki_na_czacie_mysi_domek_w_cyrku_6

ksiazki_na_czacie_mysi_domek_w_cyrku_7

ksiazki_na_czacie_mysi_domek_w_cyrku_8

ksiazki_na_czacie_mysi_domek_w_cyrku_9

ksiazki_na_czacie_mysi_domek_w_cyrku_10

2 komentarze do “JEŚLI CHCESZ ZOBACZYĆ MYSI CYRK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Website